top of page
UMÖB 16.5'a nasıl katılabilirim?
Katılımcı başvuruları Aralık ayı sonunda ilan edilecektir. Belirtilen son tarihe kadar başvuru yapan herkesin başvurusu tarafsız bir şekilde değerlendirilecek ve kontenjan sınırımız doğrultusunda katılımcılar seçilecektir.
Başvuru kriterleri nelerdir?
UMÖB 16.5 mimarlık, sanat, tasarım, kent, Ankara vb konulara ilgi duyan , bu buluşmada yer almak isteyen tüm öğrencilere açıktır.
Gelen başvurular arasından seçilecek katılımcılar, başvuru formundaki sorulara verilen yanıtlar ve temamız ile ilgili bize yollanmasını isteyeceğimiz bir çalışma (Kolaj, Eskiz, Maket, Fotoğraf, Heykel, Dijital Sanat, Metin, Şiir vs.) doğrultusunda ekibimiz tarafından puanlama sistemiyle sıralanacak ve buna göre seçilecektir. Dileğimiz bu buluşma için en çok heyecan duyan başvuru sahipleriyle birarada olmaktır.
Katılımcı seçimleri neye göre yapılacak?
Bir katılım ücreti var mı?
Evet. UMÖB, sponsor destekleriyle ve katılımcılardan talep edilen cüzi ücretlerle finanse olmakta ve kar amacı gütmeden kendisini döndüren bir etkinlik olarak gerçekleşmektedir. Katılım ücretleri bir havuzda toplanmakta ve konaklama, atölye masrafları, yemek gibi genel harcamalarda kullanılmaktadır. Net ücret ise katılımcı başvurularıyla eşzamanlı açıklanacaktır.
 Konaklama ve yemek bu katılım ücretine dahil mi?
Evet ,öncelikli amacımız böyle olmasıdır ancak konaklama mekanına ödenen ücretin katılımcılardan toplanan ücretten çok daha fazla olması sebebiyle sponsor desteklerine ve bireysel olarak yapılacak küçük maddi yardımlara da ihtiyaç duyulmaktadır.
Ben de bu organizasyonda çalışmak istiyorum, ne yapabilirim?
Ekibimize katılarak organizasyonun planlanma aşamasında çalışmak istiyorsanız, ''Çok çalışırım, fedakarlık ederim, UMÖB için canım feda...'' diyorsanız bize mail atarak iletişime geçebilirsiniz ancak organizasyon ekibinde çalışmak için Ankara'da ikamet etmeniz gerekmektedir.
Siz kimsiniz?
Biz UMÖB 16.5 Ankara Ekibiyiz. 
UMÖB 15.5 Gaziantep buluşmasında aday olarak buluşmanın katılımcılarının oylarıyla UMÖB 16.5'in organizasyonunu üstlenmek üzere seçilmiş gönüllü bir ekibiz. Gazi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, TED Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi öğrencileriyiz.
bottom of page